Pilates maszyny

Trening na oryginalnym sprzęcie wymyślonym i zbudowanym przez Jo Pilatesa. Kobietom poprawia wygląd niemal każdej części ciała. Mężczyzn bardzo wzmacnia. Wszystkim naprawdę genialnie mobilizuje stawy. Zachęcam do wypróbowania sprzętu, który podbił serca supermodelek i aktorek oraz samej Madonny.

W studiu dysponujemy reformerem, cadillakiem oraz wunda chair.
Reformer – jedno ze słynnych „łóżek” wymyślonych i skonstruowanych przez Jo Pilatesa. Charakteryzuje się ruchomą platformą. Ulubiony sprzęt Sylwestra Stallone 🙂

Cadillac – kolejne „łóżko” pilatesowe. Robimy na nim mnóstwo ćwiczeń mobilizujących kręgosłup. Jest dość wysoki i świetnie się na nim pracuje nawet seniorom. Z drugiej strony dzięki cadillakowi można wykonywać spektakularne ćwiczenia akrobatyczne. Często pozują na nim do zdjęć Aniołki Victoria’s Secret.

Wunda Chair- Pilates stworzył je, gdy mieszkał w Stanach. Miał to być mały, ale funkcjonalny sprzęt, mieszczący się w małym nowojorskim mieszkaniu. Lubimy „Wandę” za jej wszechstronność.

Joga

Na lekcjach jogi poznaje się Asany i Pranayamę. Te dwie ścieżki jogi można opanowywać bez jakichkolwiek odniesień do filozofii, czy tym bardziej religii. Asany są traktowane tak jak ćwiczenia Pilates, czy pozycje baletowe. Mają zbawienny wpływ na nasz kręgosłup, wszystkie stawy, harmonijnie wzmacniają mięśnie, pomagają rozciągnąć ciało i pozbyć się napięć. Dzięki temu, że w każdej pozycji dąży się do perfekcyjnego jej wykonania (w odniesieniu do możliwości danej osoby — jeśli trzeba z użyciem pomocy) ćwiczący „zapominają o całym świecie”, co sprawia, że mogą się odprężyć i odpocząć od codzienności. Pranayama, czyli nauka kontroli oddechu pozwala nie tylko lepiej dotlenić organizm, ale też panować nad jego siłą i energią.

Balet

Trening baletowy jest dla tych, którzy mają ochotę zmierzyć się z klasyką, a jednocześnie wzmocnić i wyrzeźbić swoje ciało. Jest to autorski trening skonstruowany tak, że mogą brać w nim udział osoby w każdym wieku. Lekcje przygotowujemy w taki sposób, by wszystkie dawały konkretne korzyści ciału i duszy. Jest tam dużo tańca klasycznego, ale też nasza wiedza o Pilatesie, jodze i całym współczesnym fitnessie oraz długoletnie teatralne doświadczenie. Trening ma nam sprawiać przyjemność i poprawiać nasz wygląd oraz uelastyczniać i rozciągać. Wykonujemy ćwiczenia, które uczą cierpliwości i równowagi, które naprawdę pomagają subtelnie i równomiernie rzeźbić i budować mięśnie, spalać kalorie, wysmuklają i wydłużają sylwetkę. Ponadto z pewnością nadają one ruchom szlachetności i gracji oraz tej niezwykłej delikatności, którą mają tylko baletnice.

Na zajęciach używamy regulowanych drążków baletowych oraz dysków Flow Tonic®.

TriloChi®

TriloChi® to pomost między ciałem a duszą. TriloChi® to współistnienie muzyki, wyobraźni i świadomego ruchu. Unikalna forma łączy wschodnie elementy takie jak Hatha Joga, TaiChi i QiGong z metodami zachodnimi: fitnessem, Pilatesem czy stretchingiem. Zajęcia doskonale sprawdzą się zarówno jako trening relaksacyjny, a także pomogą wymodelować sylwetkę. Pracujemy z meridianami, czyli kanałami przepływu energii w ciele. Według medycyny chińskiej energia często bywa przyblokowana w niektórych meridianach, a w innych płynie zbyt szybko, doprowadza to w dłuższej perspektywie do problemów z ciałem, a nawet do choroby. Poprzez świadomy ruch i oddech równo rozprowadzamy energię w ciele. Pracujemy z TriloChi® od dawna i nasze klientki kochają tę technikę. Zainteresowanych zapraszamy na lekcje próbne. Mamy też referencje.

Masaże

  • Refleksologia twarzy oraz głowy – zabieg łączący w sobie walory lecznicze, relaksacyjne oraz upiększające. Znana jest od wieków w medycynie Dalekiego Wschodu (potwierdzona współczesnymi badaniami medycyny zachodniej) i podobnie jak zabiegi masażu dłoni czy też stóp, wykorzystuje wiedzę o refleksach (strefach odruchowych). W trakcie zabiegu refleksolog delikatnie uciska palcami różne części twarzy (tzw. akupunkty oraz strefy odruchowe), następnie mózg interpretuję tę stymulację pobudzając zaadresowany organ, część ciała lub cały meridian (pojęcie z tradycyjnej medycyny chińskiej). Zabiegi bazują głównie na wiedzy zdobytej podczas wielu szkoleń w Instytucie Refleksologi wspaniałej duńskiej terapeutki Lone Sorensen. Wszystkie zabiegi refleksologiczne na twarzy znacznie zmniejszają ilość zmarszczek i zapobiegają ich powstawaniu. Masaże stymulują powięź twarzy. Wiele zmarszczek to efekt schorzeń w ciele lub stresu, a refleksologia je niweluje i pomaga się ich pozbyć. Po masażu twarzy proponuję uzupełnić go np. odprężającym masażem karku lub wygładzający szyi.
  • Zabiegi refleksologiczne stóp wzbogacone o punkty neurologiczne
  • Zabiegi techniką punktów spustowych (masaż bez olejku)
  • Akupunktura czaszki metodą Yamamoto

Dietetyka

  • Analiza składu ciała- pomiar za pomocą analizatora podstawowych parametrów jak waga, zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, zawartość tkanki wisceralnej, BMI, zawartość wody, a także wiek metaboliczny oraz wyliczenie Podstawowej Przemiany materii, jak również Dziennego Zapotrzebowania Kalorycznego
  • Konsultacja, która zawiera nie tylko omówienie składu ciała, ale także edukację z zakresu zdrowego odżywiania, podejście bardzo indywidualne do każdego
  • Program VIP- program, który jest skierowany do osób pragnących kompleksowo zadbać o siebie, jest to połączenie konsultacji dietetycznych razem z treningami